Poznejte správnou realitku dřív, než začnete prodávat

Rozhodli jste se prodat svůj dům nebo byt a váháte, který způsob prodeje je pro Vás nejlepší? Chtěli byste prodávat s realitní kanceláří, protože prodeji nemůžete nebo nechcete věnovat svůj čas, ale máte dojem, že většina realitek pracuje mizerně, protože nemovitost jen vyfotí, dá fotky na internet a sepíše smlouvy?

Pokud váháte, který způsob prodeje nemovitosti použít, připravili jsme pro Vás krátký přehled výhod a nevýhod jednotlivých možností.

Prodej vlastními silami

První možností je, že si budete prodávat svůj dům, byt nebo pozemek sami vlastními silami. Totéž platí o pronájmu.

Pokud se pro to rozhodnete, počítejte s tím, že Vám prodej vezme dost času. A nepřepalte to s cenou.

Lidé mají o své nemovitosti často nerealistické představy. Vy potom neprodáte svoji nemovitost třeba i přes rok a tím jí vybudujete pověst, že ji nikdo nechce. Po roce ji prodáte mnohem hůř, než byste byli mohli před rokem.

Připravte se na prohlídky, konzultace smluv, jednání s lidmi – to vše bude chtít Váš čas, pozornost a energii.

Ušetříte ale provizi a můžete mít štěstí, že bude kupující tak rád, že se dohodnete bez realitky, že ho o ceně nenapadne ani přemýšlet.

Prodej s levnou průměrnou realitní kanceláří

Nechcete trávit prodejem nebo hledáním nájemníků vlastní čas? Potřebujete se věnovat svému zaměstnání? Pak pro Vás může být dobrou volbou prodej nebo pronájem přes realitní kancelář.

Realitní kanceláře mají v Česku ale většinou mizernou pověst. Většina realitek pracuje velice průměrně: přijde realitní makléř, vyfotí nemovitost (nejlépe za tmy z mobilu), pověsí inzerát s fotkami na nějaký velký realitní web nebo jenom na firemní web, a doufá, že se nemovitost prodá. Možná už proto od realitních kanceláří mnoho nečekáte a oceníte hlavně nízkou provizi.

Zvažte proto, zda se chcete nechat svést představou o ušetřených dvaceti tisících korun za provizi, abyste tím získali průměrnou realitku. Obvykle tím získáte mizerné výsledky: prodáte nemovitost rychle pod cenou, nebo pomalu se zbytečnými slevami.

Pokud se smíříte s mizernou prací za malé peníze, nemůžete očekávat žádné závratné výsledky. 

Světové realitní řetězce

Další možností je využít služeb realitní kanceláře z některého velkého světového řetězce, jako jsou RE/MAX, Century 21 nebo ERA.

I my jsme uvažovali o tom, že si franchisu některého z těchto řetězců koupíme. V létě 2013 jsme si proto udělali velký výzkum toho, co tyto realitní kanceláře nabízejí. Jaké nabízejí techniky pro prodej nemovitostí.

Podle našich závěrů jsou jejich výsledky někdy průměrné, ale někdy nadprůměrné. Některé z nich jsou u nás respektovanou konkurencí, a když prodáme podobnou nemovitost ve stejné lokalitě jako oni, konkurenční nabídky některých z nich pečlivě sledujeme.

Podle našeho výzkumu mají realitní kanceláře z velkých světových realitních řetězců přístup k praktikám na rychlý prodej nemovitosti. Často je ale nevyužívají, protože se majitelům franšíz nechce platit za jejich pořízení (potřebná školení) nebo se jim pak nechce platit za jejich realizaci.

Více realitek nebo jedna exklusivně?

Když lidé chtějí nabízet svoji nemovitost, často také řeší, jestli ji nabízet s více realitkami současně nebo jen s jednou exklusivně.

S odpovědí Vám možná pomůže následující přirovnání. Představte si, že pracujete v oddělení s pěti dalšími kolegy, se kterými děláte stejnou práci. Přijde za Vámi šéf a řekne Vám: „Tak, tento měsíc zaplatím jenom tomu z Vás, kdo bude pracovat nejlépe. Ostatní nedostanou nic.“ Co myslíte, že se stane? Kolik odborníků bude v takovém oddělení dlouhodobě pracovat? Nejspíš ani jeden.

Stejně tak, než aby dobrá realitní kancelář pracovala neexklusivně, posune se raději k dalšímu klientovi, kde má své peníze jisté. Jen zoufalci vezmou práci, u které nevědí, jestli za ni na konci měsíce dostanou zaplaceno.

Na druhou stranu je ale asi pravdou, že než prodávat s jednou mizernou realitkou, je pro Vás bezpečnější pracovat s více mizernými realitkami současně.

Prodej s realitkou, která zná praktiky, jak prodat nemovitost rychle a beze slev

Prvním poznávacím znamením je, že Vám dobře pracující realitní kancelář nabídne při prodeji nebo pronájmu postupy, které si „nevyrobíte“ sami.

Pokud půjdete více do hloubky, poznáte ji tak, že zná konkrétní praktiky, jak prodat nebo pronajmout Váš dům nebo byt rychle a bez zbytečných slev.

Náš příběh

Ti z Vás, kteří nás znáte již dlouhá léta, jste nás nejspíše poznali jako hypoteční zprostředkovatele.

K myšlence založit si vlastní realitní kancelář nás přivedli naši klienti, kteří po nás stále častěji chtěli, abychom jim nemovitost, kterou jsme jim pomohli koupit, prodali nebo pronajali.

Zpočátku jsme založení vlastní realitky odmítali, protože jsme měli obavu, že u svých klientů ztratíme dobré jméno. Že nás začnou vnímat jako „nevychované realiťáky“, kteří chtějí za mizernou práci hodně peněz.  

Když jsme začali naši realitní kancelář zakládat, dali jsme si proto právě tohle jako podmínku: Že chceme postavit takovou realitní kancelář, která přinese klientům jasné výhody, které nezískají, když budou prodávat nebo pronajímat nemovitost sami, nebo s jinou realitní kanceláří.

Začali jsme proto shromažďovat nejlepší praktiky na prodej nebo pronájem nemovitosti, ze kterých u nás můžete těžit:

Lidé si vyberou Vaši nemovitost. A ostatní nechají být

Lidé si vybírají nemovitost podle toho, jestli se jim líbí. Banální, že? Poradíme Vám, jak připravit nemovitost tak, aby se zájemcům líbila. Oni si pak vyberou tu Vaši a ostatní nechají být

Vaše nemovitost bude od počátku lidi přitahovat

Kupující se budou na Vaši nemovitost dívat mnohem kritičtěji, než ji vidíte Vy, protože k ní nemají tak silný vztah. Lidé, kteří s námi prodávali nebo pronajímali dříve, viděli svoji nemovitost jakoby vypadala na fotkách vpravo. Ve skutečnosti vypadala jako na fotkách vlevo.

Fotky Vaší nemovitosti musí lidi přitahovat. To nezvládnete, když si ji budete fotit sami. A nezvládne to ani profesionální fotograf, pokud neví, jak se to dělá. Vaši nemovitost vyfotíme tak, aby lidi přitahovala.

Prodáte rychle a bez zbytečných slev

Získáte od nás konkrétní marketingový plán, jak Vaši nemovitost prodat rychle a bez zbytečných slev.

Budete mít méně napětí a rozhodování

Víte, jak vyjednávat o ceně? Kdy dělat v ceně ústupky, a kdy nedělat? Kterým námitkám vyhovět, a kterým ne? Vadí Vám napětí při vyjednávání? Chcete se raději  s každým dohodnout?

I řada realitních makléřů vyjednává podle našich zkušeností intuitivně. V Callidu Vám s vyjednáváním pomůžeme pomocí vyjednávacích technik Harvard Law School. Získáte tak lepší podmínky a budete se muset méně rozhodovat.

Dostanete bezpečně zaplaceno

Lidé často prodávají nemovitost tak, že kdyby jim kupující nezaplatil, neměli by, jak to napravit. V Callidu Vám navrhneme způsob úhrady kupní ceny bezpečný pro obě strany. Pokud to jenom půjde.

Překvapivě překvapivé bonusy

Příjemní lidé

Všichni naši realitní makléři mají vysokoškolské vzdělání nebo aktuálně studuji vysokou školu. Vaši nemovitost tak nebudou prodávat lidi, kteří n pracovním trhu zbyli a proto šli dělat realitní makléře.

Pomůžeme vám vyvázat hypotéku

Jako hypoteční zprostředkovatelé jsme se účastnili stovek případů prodeje nemovitosti s hypotékou. Můžeme Vám proto poradit, jak nejlépe prodat nemovitost s hypotékou, abyste bance neplatili zbytečné sankce.

Co když si Callido nevyberete

Když se rozhodnete neprodávat s Callidem a budete si nemovitost prodávat sami, bez potřebných znalostí, nejspíše prodáte svůj dům nebo byt za dlouhou dobu po několika slevách. Hůř, než byste byli mohli.

Pokud si vyberete průměrnou realitní kancelář, zaplatíte beztak 70 až 100 % provize, a Váš prodej bude trvat dlouho. Poté, co realitní kancelář zveřejní inzerát, začne zájem rychle opadat a hrozí Vám, že budete prodávat měsíce, možná rok, budete v nejistotě a budete nemovitost několikrát zlevňovat.

Můžete využít služeb některého velkého realitního řetězce. Nejspíše pak zaplatíte 100 % provize jako v Callidu. Pravděpodobně ale nezískáte tak účinné praktiky k rychlému prodeji bez zbytečných slev. Protože se majiteli franšízy nechtělo je koupit nebo se mu nebude chtít platit za jejich použití.

Většina lidí si myslí, že na tom nic není, nabízet nemovitost: vyfotíte, dáte na internet, a je to. Stejně tak si lidé myslí, že je velice jednoduché vést hotel: prostě jenom převlékáte postele, vedete restauraci, a je to, ne? Přesto 80 % nově založených hotelů zkrachuje.

Vyfotit nemovitost a pověsit fotky na internet nestačí. Musíte znát pravidla úspěchu.  V opačném případě následují jen dlouhé měsíce agónie a zlevňování.

Pokud budete nemovitost prodávat s průměrnou realitní kanceláří, bude výsledek podobný. Nebudete se však muset o věc tolik starat. Můžete tedy prodej zadat více realitkám. Pak se ovšem časově ani finančně nevyplatí se o prodej Vaší nemovitosti hodně snažit.

Můžete se obrátit na realitní kancelář z některého ze světových řetězců. U některých z nich dostanete podle našeho názoru službu podobnou té naší. Podle našeho výzkumu však ani tyto realitní kanceláře neposkytují klientům obojí – vyhledávat vážné zájemce, nejen turisty, „co se chtějí přijít podívat“, a aby jim prodávané nemovitosti přitahovaly lidi. To v Callidu získáte. Navíc za stejnou cenu.

Prodejte svoji nemovitost rychle. A za plnou cenu!

Pokud se tedy nechcete trápit prodejem nebo pronájmem sami, nechcete se svěřit do rukou průměrné realitky, čekat na prodej dlouhé měsíce nebo i přes rok, zavolejte nám nebo si objednejte rychlý prodej bez zbytečných slev hned teď!

Chcete výhodně prodat svoji nemovitost? Zavolejte nám na 724 223 463.

Rychlý prodej nemovitosti bez zbytečných slev

Vaše jméno
Vaše příjmení
Váš telefon


 

Reference klienta

Pracovníci firmy Callido byli komunikativní, jednali seriózně a s profesionální lehkostí. Setkávali jsme se s ochotou, vstřícností a zároveň důsledností, což jsme velmi oceňovali. Překvapovala nás jejich časová pružnost a připravenost zareagovat na změnu situace, či na nový podnět. Dokázali precizně odhadnout situaci, poradit nám abychom dělali při prodeji nemovitosti efektivní kroky. Šetřili náš čas i naše prostředky. Respektovali naše priority, chovali se vůči nám zodpovědně a mohli jsme se vždy spolehnout na smluvenou dohodu. Naše dohody měly jasnou strukturu, byly přehledné a všem krokům jsme rozuměli. Kdykoli jsme se s pracovníky mohli spojit a projednat další návaznosti. Byli snadno dostupní a reagovali ochotně a rychle na naše podněty a dotazy. Scénář naší spolupráce probíhal podle plánů. V případě potřeby docházelo i k urychlením. Mohli jsme se spolehnout na čestné jednání pracovníků firmy a po celou dobu spolupráce jsme měli důvěru, že hájí naše zájmy. Jsme přesvědčeni, že pracovníci Callida jsou odborníci v otázkách ekonomických, právních i v mezilidské komunikaci.

Gůrová Kateřina

Reference klienta

Spolupráci se společností Callido jsem využila při prodeji bytu. Velice kladně hodnotím nejen realitní servis, ale zejména finanční a právní poradenství. S odstupem času však za nejpodstatnější považuji přímý, profesionální a korektní přístup ke straně prodávající i kupující. Společnost Callido mohu s klidným svědomím doporučit a v případě potřeby opět využiji jejich služeb.

Nováčková Romana

 

Prodej nemovitosti za vyšší cenu

Poznejte 12 rad, jak prodat nemovitost za vyšší cenu.

 Jméno
Příjmení

E-mail

Aukce nejvýhodnější hypotéky

Získejte mimořádně výhodnou hypotéku s Callidem. Spočítejte si, jak úžasnou úrokovou sazbu můžete získat.
Výše úvěru
Na kolik letlet
Fixace